Zabiegi

Leczenie w znieczuleniu

Masz lęk przed dentystą? Doprowadziłeś swoje uzębienie do poważnych zaniedbań?
Nie martw się w naszym gabinecie w leczeniu stomatologicznym stosujemy znieczulenie miejscowe. Może być ono aplikowane w formie spreju, żelu lub w postaci iniekcji (zastrzyku), którym można wykonać znieczulenie nasiękowe lub przewodowe. Tego typu znieczulenia pozwalają na wykonanie większości zabiegów ambulatoryjnych. Pacjent nie odczuwa bólu, ale uczestniczy w zabiegu (odbiera wrażenia słuchowe, zapachowe, uciskowe i wzrokowe)

Leczenie kanałowe zębów

Twoje zęby wymagają zaawansowanego leczenia kanałowego (endodontycznego)?
Dzięki naszemu gabinetowi możesz ocalić zęby, które do niedawna były skazane na usunięcie. Wprowadzenie współczesnych metod sprawiło, że leczenie kanałowe jest bezbolesne i w większości przypadków przeprowadzane w ciągu jednej wizyty. Leczenie kanałowe to najbardziej skuteczna i pewna terapia endodontyczna. Polega ono na usunięciu miazgi z komory i kanałów, dokładnym oczyszczeniu i dezynfekcji oraz ostatecznym wypełnieniu kanałów.

 

Cyfrowy rentgen zębowy

Zastanawiasz się jaka jest różnica między klasycznym zdjęciem RTG a zdjęciem cyfrowym?
Podstawową różnicą miedzy klasyczną techniką a zdjęciem cyfrowym jest możliwość edycji zdjęcia cyfrowego po wykonaniu ekspozycji. Klisza klasyczna raz naświetlona nie może być skorygowana.

Zdjęcie cyfrowe można natomiast poprawić, powiększyć, uzyskać negatyw, dokonać pomiarów itp. Umożliwia to dokonanie korekty zdjęcia przez lekarza, co znacznie ułatwia interpretację obrazu i postawienie diagnozy, a pacjent ma możliwość natychmiastowego otrzymania zdjęcia w formie cyfrowej lub wydruku.

W naszym gabinecie stomatologicznym wykonasz profesjonalny cyfrowy rentgen zębowy.

Protezy szkieletowe, zatrzaskowe

Posiadają wszystkie zalety standardowych protez szkieletowych, ale jednocześnie nie posiadają widocznych metalowych klamer – tak niepożądanych zwłaszcza w przednim odcinku uzębienia.

Protezy osiadające

Protezy osiadające służą do uzupełnienia uzębienia, kiedy brakuje całkowicie zębów lub w przypadku rozległych braków częściowych zębów. Do ich wykonania stosuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Protezy te przenoszą nacisk bezpośrednio na dziąsło (a nie na kość), co ogranicza możliwość uzyskania siły żucia do około 25% tej, która była uzyskiwana na zębach własnych. Z upływem czasu protezy te osiadają wraz z zanikającym wyrostkiem zębodołowym, co wymaga wykonywania nowych protez przynajmniej raz na 5 lat.

 

Korony porcelanowe, mosty porcelanowe

Czym są korony i mosty?
Zarówno korony, jak i mosty są stałymi urządzeniami protetycznymi. W odróżnieniu od urządzeń ruchomych, takich jak protezy zębowe, które można codziennie wyjmować i czyścić, korony i mosty są mocowane do istniejących zębów lub implantów i mogą być zdejmowane jedynie przez dentystę.

Jak działają korony?
Korona służy do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba. Oprócz funkcji wzmocnienia uszkodzonego zęba, korona może poprawić jego wygląd, kształt lub wyrównanie. Korona może zostać także umieszczona na wierzchołku implantu, gdzie swoim wyglądem, strukturą i funkcją zastępuje ząb. Korony porcelanowe lub ceramiczne można dopasować do naturalnego zabarwienia zębów. Często stosowana jest porcelana przyklejona do płytki metalowej z uwagi na wytrzymałość i atrakcyjny wygląd.

Dentysta może zalecić koronę w celu:

 • Zastąpienia dużych wypełnień, gdy pozostało zbyt mało zęba
 • Pokrycia zęba po leczeniu kanałowym
 • Zabezpieczenia słabego zęba przed złamaniem
 • Zakrycia przebarwionego lub zniekształconego zęba
 • Naprawy złamanego zęba
 • Umocowania mostu
 • Pokrycia implantu

Most może być zalecany w przypadkach, gdy brakuje jednego lub więcej zębów. Szpary pozostałe po brakujących zębach powodują rotację pozostałych zębów lub ich przesunięcie do wolnych przestrzeni, co skutkuje nieprawidłowym zgryzem.

 

Zabiegi profilaktyczne

Profilaktyka stomatologiczna polega na zapobieganiu chorobom zębów i przyzębia. Ma ona na celu także wzmocnienie zębów i poprawę estetyki.

Do profesjonalnych zabiegów profilaktyki, które wykonujemy w naszym gabinecie należą:

 • Lakierowanie
 • Lakowanie

Stomatologia estetyczna

Wśród zabiegów stomatologicznych wykonywanych przez naszych stomatologów są między innymi:

 • piaskowanie zębów
 • wybielanie
 • usuwanie kamienia nazębnego